Celostátní setkání animátorů

Motto: S Janem za Ježíšem

13.–18. 8. 2019
Zbývá 113 dní.

Význam loga

Postavou, která nás bude doprovázet na Celostátním setkání animátorů v Chotěboři je mladý Jan. Je to ten Jan, který měl k Ježíši velmi blízko. Při poslední večeři byl nejblíže Ježíšovu srdci. Jako jediný stál pod křížem až do posledního okamžiku Jeho pozemského života. Je to ten Jan, který doběhl k prázdnému hrobu jako první a počkal na autoritu apoštola Petra, který se přesvědčil o Ježíšově vítězství nad smrtí.

Kromě těchto a jiných událostí, o kterých čteme v Bibli, spojují Jana a Ježíše stejná počáteční písmena jejich jmen. Ta se stala ústředním motivem loga. V levé části je velké “J”, které představuje Ježíše a jeho Božství. Červená barva podle ikonografie charakterizuje jeho královskou moc. Menší “J”, které je v logu vzhůru nohama symbolizuje našeho Jana. Je to poměrně časté, že Ježíš obrací po povolání učedníka jeho život naruby. Janem může být každý z nás. Obě dvě osoby spojuje znaménko plus, které je zároveň křížem, pod kterým Jan stál a kontemploval Ježíšovu lásku do krajnosti.

I my se chceme vydat na tomto celostátním setkání, které je v celkovém logu reprezentováno barvami trikolory, “s Janem za Ježíšem” a věnovat mu své srdce. To je v logu znázorněné modrou barvou charakteristickou pro Pannu Marii. Ať je nám ona sama mocnou přímluvkyní a ochránkyní na této cestě “s Janem za Ježíšem”.

 

 

logo CSA 2019 Chotěboř

Sdílet

Komentáře

sofomorón
blalabla

dromedar Článek pravou hloubku a významové bohatství loga ani zdaleka nevyčerpává. Čtenář chtivý proniknout dále do houští významů je zván na https://www.signaly.cz/pokus-4/prispevek/759572

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Píše se o...

Pro sdílení svých zážitků se přihlas nebo registruj na signály.cz.

Václav Vacek Fórum signály.cz

Dnes porada ve dvou. ✔✔ Někdo online. Řešíme: nápad soutěž "slohovka" ( s církevními školami) - díky @janvaltr, natáčení dalších dílů pořadu Signál 🎥, podpora www.laudatosi.cz 🏝, zprávy z #panama2019, přesun Fóra církve do diskuzí, úklid naší kanceláře, návštěvu na DCM v Stará Ves nad Ondřejnicí, spolupráci s www.vosp.cz, aktivitu na #csa2019, Vánoce ✨ a ještě něco. Chystáme velikou změnu...

Jenda díky!+

Sekce pro mládež ČBK
– upraveno

CSA CHOTĚBOŘ
Organizační tým Sekce pro mládež ČBK dnes vyrazil do Chotěboře k přípravě Celostátního setkání animátorů 2019.

Těšíme se na vás již příští léto!

#UZjen417dnu, #CSA2019