Chotěboř přivítá tři stovky animátorů, přijedou se inspirovat pro práci ve farnostech

Tři stovky mladých věřících se setkají v Chotěboři. Přijedou, aby načerpali inspiraci a naučili se dovednostem, které jim pomohou při práci v církvi a ve farnostech. Organizátoři, kteří jsou na místě od čtvrtka, dolaďují poslední přípravy.

Vylepit směrovky, připravit hlavní scénu, docvičit hudební doprovod. Těmto a spoustě dalších úkolů se v těchto dnech věnuje stovka členů přípravného týmu Celostátního setkání animátorů. Čas mají už jen do zítřka, kdy se místní Obchodní akademie a Sokolovna zaplní účastníky akce. Přijet jich má více než 250, doprovázet je budou čtyři desítky kněží, řeholníků a řeholnic a vystřídá se také šest biskupů.

Během šesti dní se budou mladí animátoři věnovat modlitbě, sportu a kultuře. Hlavním bodem programu však budou tzv. „laboratoře“ – dílny, ve kterých animátoři prohloubí a zdokonalí své znalosti v práci s médii, grafikou, přiučí se jak efektivně komunikovat, řídit svůj čas, vést společenství či scholu, modlit se nebo evangelizovat. Pozvání vést laboratoře a přednášky přijala více než stovka hostů. Od středy do pátku organizátoři připravili také kulturní program přístupný i veřejnosti. Vždy od 13.30 v areálu za Sokolovnou (v případě deště uvnitř) vystoupí jeden z hostů: zazní slam poetry Ellen Makumbirofy, kapela Way to go nebo bude k vidění divadlo Víti Marčíka.

Celostátní setkání animátorů je určeno mladým mezi 16 a 24 lety. Jeho cílem je inspirovat a motivovat mladé ke službě v církvi, posílit identitu animátora a nabídnout prostor pro rozvoj. Jeho program celý rok připravují zástupci Sekce pro mládež při České biskupské konferenci, ředitelé diecézních center a další dobrovolníci z řad kněží i laiků.

 

Více informací:

Webové stránky události: https://csa2019.signaly.cz/

Facebook: https://www.facebook.com/setkanianimatoru/

Instagram: csa_chotebor

Promo video: https://www.youtube.com/watch?v=n7nIdg48Sqw

Fotografie:https://www.clovekavira.cz/detail-galerie/0917f509-5c74-44a2-a726-1c95e35172e8

 

Kontakt pro média:

Hana Kašpárková, email [email protected], tel. 732 518 807

Ondřej Havlíček, email [email protected], tel. 722 693 947

 

Foto Vojtěch Hlávka / Člověk a víra