Média a reklama – laboratoř pro ty, kteří chtějí zahájit naprosto božskou kampaň

Jste ztraceni v mediálním prostoru? Děláte spoustu akcí, ale nikdo o nich neví? Tak právě pro vás je kampaň věnovaná médiím a reklamě. Na CSA ji povede Pavel Mašek (@pauik). 

 


O čem laboratoř bude?

 

Proč existují média? Jak jsou propojená s reklamou? A jak je využít pro naši činnost ve farnostech? O tom všem budeme v rámci laboratoře mluvit. Věnovat se budeme také tomu, jak správně pojmout například propagaci akce (například pomocí videoupoutávek), nebo jak třeba oslovit místní noviny. A podíváme se na téma i z duchovní stránky. Měl za sebou Ježíš velkou „mediální kampaň“? Proč ji potřebujeme? Probereme také dnešní hranice mezí lží, pravdou a manipulací, a to jak teoreticky, tak prakticky. Uděláme si brainstorming nad tím, jak vytvořit fiktivní reklamní kampaň, a dozvíme se, že k tomu stačí využít běžné prostředky, které známe a umíme ovládat, jako je třeba mobilní telefon.


 

Co s sebou?

Papír a tužka, pokud bude někdo chtít, může mít animátoři telefon nebo notebook, ale půjde o práci ve skupinách, takže není třeba, aby je měl každý.


 

Pro koho je laboratoř určena?

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco víc o tom, jak svět médií a reklamy funguje, ale pro ty, kteří chtějí vědět, jak přilákat lidi na svoji akci, nebo jak prezentovat to, co dělají nezištně ve farnostech a ve městech, a myslí si, že by bylo dobré oslovit lidi, tak jak na to, aby to nebyla kampaň na sílu.


 

Co očekáváte od účastníků?

Nadšení, aktivní účast, i to, že se sám od nich dozvím, jak vnímají dnešní svět, reklamy, a jak na ně působí.