P. Dmytro Romanovský a Anna Dudová se budou v Chotěboři věnovat těm z vás, kteří se přihlásí na laboratoře o společenství. Témata dílny nastínil p. Romanovský.
 


O čem laboratoř bude?

Budeme mluvit o tom, co společenství je a jaký může mít pro nás význam. Společenství je základní buňkou života církve, kde se odehrává působení Ježíše Krista. Budeme také hovořit o tom, že společenství je proces zrodu, hledání, ale i krize, která může být velmi přínosná. Protože právě ve chvíli krize společenství nachází svou skutečnou identitu a cestu dále.  A po překonání takové krize se utváří pevné společenství. V každé etapě života se nacházíme v nějakém společenství. V těchto skupinách si vzájemně pomáháme a v něm hledáme a nalézáme cestu s Kristem a za Kristem. Mluvit budeme samozřejmě také o vedení společenství a o tom, co je znamená být dobrým vedoucím společenství.

 

Pro koho je laboratoř určena?

Přihlásit by se na ní měl určitě každý 😊 Protože každému by mělo záležet na tom, co se v církvi odehrává a má odehrávat, a každý z nás na tom má mít svůj podíl, touhu pro společenství něco dělat.
 

Co s sebou?

Psací potřeby a Písmo.

 

Co očekáváte od animátorů?

Velký náboj něco nového poznat a zakusit.  A hlavně radost vstoupit do této laboratoře, která se snad prohloubí. Už delší čas se za tuto laboratoř modlím a vyprošuji dary Ducha svatého, aby bylo toto setkání plodné. Na všechny se moc těším.