FAQ - Nejčastější otázky a odpovědi

Fotka od od TeroVesalainen z Pixabay 

Co znamená motto letošního CSA „s Janem za Ježíšem?“ 
Jan se učí od Ježíše, je zapálený pro věc a nevzdává se.  Animátor na CSA se učí se v laboratořích od zkušenějších, znovu zapaluje uhasínající nadšení a odjíždí s předsevzetím to nevzdat! 

Je věková hranice účastníků (16 až 24 let) vždy závazná? 
Je.  

Ok, tak ne tak úplně. Pár měsíců nehraje zásadní roli, ale konzultuj to prosím vždy se svým (A)DCM. 

A kdyby ti bylo už let velice sloužil bys a chtěl se více rozvíjet, můžeš se určitě ozvat na své A/DCM a rádi ti pomohou se posunout. 

Mohu přijet na kratší dobu?
Bohužel ne. Jestli si máš opravdu něco odnést, potřebujeme Tě tam šest dní. 
 

Čím je letošní CSA jiné, než předchozí roky? 
Především obsahem! Čekají nás večerní školy různých typů modliteb. Dvoudenní práce v laboratořích. Větší prostor být mezi s sebou, s řeholníky, kněžími a rádci. Učit se jeden od druhého. 

Mohu jet na toto setkání, i když nejsem animátor, nechodím na kurz? 
Jasně! Na CSA nehrajeme na to, jestli někdo má nebo nemá papír. Důležité pro nás je, že máš chuť se animátorské činnosti věnovat. Tak se rozhodně přihlas! 
 

Jak budou fungovat laboratoře?  
Každý účastník si vybere dvě laboratoře. Tuhle volbu musíš udělat sám za sebe s plným vědomím toho, co se chceš naučit a bez ohledu na to, co si přihlašují Tvoji kamarádi. Vyber si to, co Tě zajímá, co momentálně potřebuješ, co je důležité pro Tvoji službu. Laboratoř bude tvořit 30 až 50 lidí, kteří společně vyslechnou zajímavé přednášky, nové poznatky si vyzkouší prakticky a budou se věnovat také reflexi. Cílem není jenom poslouchat a přihlížet, ale především odcházet s konkrétními dovednostmi!